Tiek daug kalbama apie odos drėkinimą, įvairias papildomas medžiagas kremuose, jog atrodo, kad odos prausimas – tik tarp kitko, jei turėsiu laiko. Iš tikrųjų, odos prausimas – pirmas ir ypatingai svarbus žingsnis, kurį teisingai atlikę, padėsime odai lengviau išsivalyti per naktį ir efektyviau veikti visiems kitiems ingredientams, esantiems serumuose, kremuose. Šiame straipsnyje naudingos informacijos ras ir tie, kurių oda sausa, pagrindiniai principai tinka visiems odos tipams. Turintiems sausą odą labai svarbu rinktis kuo švelnesnius prausiklius, praturtintus emolientais ir humektantais.
Nesistenkite visiškai pašalinti riebalų / aliejų
Riebalai, kuriuos išskiria odoje esančios liaukos, naudingi tuo, kad jie apsaugo nuo per didelio vandens netekimo ir kenksmingų bakterijų bei grybelių. Dažniausiai tie, kurių oda riebi, stengiasi naudoti džiovinančias, ypač lengvos konsistencijos, bealiejes priežiūros priemones. Ir nors tai suprantama, tačiau nėra naudinga visiškai atsisakyti riebalų / aliejų kasdienėse priežiūros priemonėse (kalbame apie itin mažus jų kiekius priemonių sudėtyje).
Kaip dažnai prausti veidą?
Veidą prausti rekomenduojama du kartus per dieną, tačiau dažnumas nėra toks reikšmingas. Svarbiausia, KAIP nuprausiate ir prausimas vakare. Oda naktį nemiega, ji dirba intensyviai, taiso žalą, kurią jai padarė įvairiausi veiksniai dieną. Nuvalę visus nešvarumus, makiažą mes tinkamai paruošiame odą kitoms priemonėms veikti ir netrukdome jai atsinaujinti, regeneruotis naktį. Kodėl taip svarbu nuvalyti makiažą? Per poras oda šalina toksinus ir intensyviausiai tai daro naktį. Turbūt net nebereikia aiškinti, kas nutinka to nepadarius ir kodėl oda neatrodo sveika, pailsėjusi ir švari. Mišri/riebi oda dar išskiria ir padidintą riebalų kiekį, todėl ypač svarbu, kad šiam procesui niekas netrukdytų. Jei oda tinkamai nuprausiama vakare, rytais dažniausiai pakanka šilto vandens.
Vandens temperatūra
Karštas ar šaltas vanduo dirgina ir tik sukelia odai stresą, todėl patartina rinktis kambario temperatūros vandenį.
Naudokite tik švelnius prausiklius
Naudojant agresyvius prausiklius, jausmas nusiprausus gali būti malonus, nes dingsta riebumo pojūtis, tačiau labai trumpai, nes netrukus viskas vėl grįžta į senas vėžes. Taip yra todėl, kad oda deda visas pastangas atkurti buvusią odos būklę ir pradeda gaminti dar daugiau riebalų. Ilgesnį laiką naudojant tokius produktus oda riebaluojasi taip pat ar net labiau ir darosi sausesnė. Rezultatas – riebi, o kartu dar ir dehidratuota oda. Todėl būtina rinktis prausiklį, kuriame esantys surfaktantai švelniai prausia odą, nepažeidžia odos pH ir yra praturtinti humektantais (drėkinamosiomis medžiagomis).
Prausiklių konsistencija
Turintiems riebią odą reikėtų rinktis gelinės konsistencijos prausiklius arba putas. Kreminės konsistencijos prausikliai, losjonai labiau tinka normaliai / sausai odai. Poras valančias kaukes, šveitiklius patartina naudoti ne dažniau nei 2 kartus per savaitę.
Naudokitės pirštų galiukais
Dar vienas NE – nenaudokite kempinėlių, specialių veido valymui skirtų medžiagų, jos tik labiau sudirgins ir pažeis odos barjerą. Taip dažnai elgiasi tie, kurių poros ypač linkusios kimštis. Rinkitės prausiklius, kuriuose yra glikolio, salicilo, pieno rūgšties. Šie ingredientai porų valymą atliks daug švelniau, nei brūžinimas kempinėle. Maža to, kempinėlės – patogeninių bakterijų buveinė, nebent kiekvieną kartą panaudoję, išplaunate jas ūkiniu muilu.
Neprauskite odos dažniau nei du kartus per dieną
Turintys riebią odą, sergantieji akne klaidingai galvoja, kad kuo dažniau prausis, tuo bus geriau. Tai netiesa.
Grįžtame prie tos pačios minties – kuo dažniau ir agresyviau, tuo daugiau reikia įdėti pastangų pakenktai odai atkurti. Užburtas ratas: kuo dažniau prausiam, tuo oda riebesnė, kuo oda riebesnė, tuo dar labiau norisi praustis.